Logo Eibarko Udala
gorako iz. (TE). Vómito, lo vomitado.   Botaka egittia, gomittatzia; gomittua. Zerbaittek gaitz ein detsa eta gorakua eta beherakua etorri jako. / Algo le ha hecho daño y se ha soltado para arriba y abajo. Ik. gomitto, gomittolarri, botagura, beherako.
gorakolarri. [goralarri] . iz. (TE). Náuseas, ganas de vomitar. Ikustiaz batera, gorakolarrixak emon desta. / Al verle, me han dado náuseas. Ik. botagura, gomittolarri.  Normalian pluralian; TEk be sarreria pluralian dakar (TE, 409).