Logo Eibarko Udala
geu izord. (TE). Nosotros mismos, nosotras mismas.   Gu-ren indartzaillia. / 1. persona pluraleko indartutako formia da, nominatibua. Gu gara geu, ez hobiak eta ez txarraguak, baiƱa geu. / Nosotros somos nosotros, ni mejores ni peores, pero nosotros. / Geuk jaso dogu etxe hau, eta ez izardi gitxikin. / Nosotros hemos levantado esta casa y no con pocos sudores.  DeklinaziƱoko kasu markak hartu leikez: geuk (ergatibua: "Forma demost. de la primera persona agente del plural de los verbos tran." (TE, 399)), geuri, geure, geurekin eta abar.