Logo Eibarko Udala
aittitta-amama
1. (aitxitxa-amama). iz. (NA). Abuelos. Horrek gure aittitta-amamen erretratuak dia. / Esas son las fotos de nuestros abuelos.  Pluralian aittitta-amamak.
2. (aitxitxa-amama). iz. (TE). Antecesores, antepasados, abuelos. Gure aittaitta-amamak legien aurretik zittuen ohitturak. / Nuestros abuelos, antes de las leyes tenían costumbres. Ik. asaba, arbaso, aurretiko.  Adiera honetan erabillera urri samarrekua, izatekotan be pluralian (aittitta-amamak), baiña aurretikuak-kin batera, asabak eta arbasoak baiño naturalagua.